Prawie każda dziewczyna marzy o grubych i obszernych włosach. Jednak jeśli natura nie obdarzyła cię takimi włosami, to nie zniechęcaj się. Możesz osiągnąć pożądany rezultat za pomocą kilku przebiegłych sztuczek.

Szczotkowanie i spinki do włosów

Aby zapobiec uszkodzeniu włosów podczas suszenia, używaj palców zamiast zwykłego grzebienia. Suszenie pasm należy przeprowadzać naprzemiennie, podnosząc je z korzeni – w ten sposób stworzysz objętość. Kiedy twoje włosy są wystarczająco suche, możesz dokończyć stylizację dużym okrągłym grzebieniem. Aby zwiększyć objętość kucyka, użyj zwykłej spinki do włosów. Najpierw zawiąż włosy w zwykły kucyk. Następnie oddziel górne pasmo od ogona (około jednej czwartej masy włosów) i zabezpiecz je spinką do włosów. Opuść pasmo tak, aby zakrywało spinkę, a twój kucyk będzie dwukrotnie grubszy. Jak stworzyć iluzję bardziej obszernego kucyka? Zamiast zabezpieczać wszystkie pasma gumką do włosów, jak zwykle, podziel koński ogon na dwa pasma i zabezpiecz każde pasmo zakrytą gumką.

Używaj kosmetyków

Jeśli nie masz czasu na stworzenie obszernej stylizacji, użyj tej techniki. Po kąpieli wilgotne włosy zbierz w dwa pęczki, po spryskaniu ich lakierem. Wysusz suszarką do włosów i rozpuścić. Suchy szampon pomoże również zwiększyć objętość włosów. Nałóż szampon u nasady włosów: oddziel niewielką część i zwilż ją u nasady, następnie odegnij i weź kolejną część. Gdy szampon dobrze się wchłonie, przeczesz pasemka u nasady, aby utrwalić objętość. Aby uzyskać dłuższy efekt, uszczelnij lakierem do włosów. Z kolei wyciągając pasma z warkocza, można uzyskać efekt splotu wolumetrycznego. Po zaplątaniu warkocza spróbuj zacząć z niego wyciągać pasma, robiąc to od dołu do góry, od czubka warkocza do początku warkocza. Nieporęczne warkocze są mniej wytrzymałe niż ciasne warkocze, więc popraw efekt za pomocą lakieru do włosów.

w salonie piękności
W salonie piękności

Aby uzyskać grubszy wygląd, po stylizacji ponownie wysusz włosy. Po ułożeniu włosów nie bój się ich ponownie wysuszyć. Opuść głowę i przeczesując pasma, susz je przez kilka minut. Umocni to efekt i osiągnie dodatkową objętość. Nie bój się eksperymentować z włosami. Rozszczepienie włosów może wydawać się nieistotnym szczegółem, ale w rzeczywistości ma to duże znaczenie. Rozszczepienie jest zawsze łatwiejsze, gdy włosy są wilgotne. Po umyciu palcami rozłóż włosy na nową część i wysusz. Jeśli jesteś przyzwyczajona do fryzury z przedziałkiem, spróbuj ułożyć włosy na bok. Jeśli nie masz czasu na stylizację – pomoże spray nadający włosom objętość. Kiedy nie masz czasu na umycie, wysuszenie i ponowne ułożenie włosów, po prostu spryskaj suche włosy pianką do stylizacji, potrząśnij je palcami i ułóż z powrotem.