Kiedy wchodzimy do mieszkania to jako pierwszy widzimy właśnie przedpokój. Śmiało można rzec, że jest on wizytówką całego mieszkania, dlatego właśnie trzeba zadbać o to, by sprawiało jak najlepsze wrażenie. Niezależnie od tego czy urządzamy nowoczesny przedpokój czy zwykły hall w bloku to najważniejsze jest to, by wybierać meble, które pomieszczą wszystkie ubrania, a przy tym nie zabiorą dodatkowej przestrzeni.

Najważniejszym elementem wyposażenia przedpokoju jest pojemna szafa. Na wieszakach można umieścić płaszcze i kurtki, z kolei pod ubraniami na samym dole zmieści się jeszcze odkurzacz, parasole, czapki i inne przydatne przedmioty. Jeśli jesteśmy posiadaczami małego przedpokoju to niestety, ale trzeba wybrać taką szafę, która nie będzie zajmowała dużo miejsca. Najlepsza będzie taka z przesuwanym frontem – w takim wypadku nie będzie potrzebne dodatkowe miejsce na otwarcie drzwi.

Jeśli do dyspozycji jest duża powierzchnia przedpokoju to mamy spore pole do popisu, zamiast jednej szafy śmiało można pomyśleć także o innych meblach. Komoda to przydatny mebel, w którym można pomieścić szaliki, czapki, rękawiczki, chustki, a także inne elementy garderoby. Na półkach komody można przechowywać torebki, funkcjonalna komoda pomieści wszystkie damskie torebki.

Przestronne wnętrze – nowoczesny przedpokój

Mając dużą rodzinę także trzeba pomyśleć o szafkach na buty. Bardzo eleganckim, a zarazem praktycznym rozwiązaniem może okazać się niewysoka szafka na buty z tapicerowanym siedziskiem. Taki element wyposażenia przedpokoju będzie wygodny podczas przygotowywania się do wyjścia, a do tego nada pomieszczeniu eleganckiego wyglądu. Jeśli dysponujemy  dużym pomieszczeniem to te rozwiązania się sprawdzą, natomiast jeżeli w pomieszczeniu zmieści się tylko szafa to trzeba poszukać innego rozwiązania, by dało się pomieścić wszystkie rzeczy. W takim wypadku buty i dodatki można przechowywać w zamykanych pudełkach na dnie szafy pod kurtkami.

Obecnie na rynku dostępnych jest wiele rodzajów ozdobnych pudełek, które można ustawić w dowolnej części korytarza, a w razie konieczności przenieść je gdzie indziej, ponieważ są niewielkich rozmiarów i nie będzie z tym problemu.

Element, którego nie może zabraknąć w domowym przedpokoju to zewnętrzny wieszak przydatny zwłaszcza na śnieżne i deszczowe dni. Nie można wkładać mokrych ubrań do szafy, a na takich wieszakach szybko przeschną, a wtedy można będzie już odłożyć je do obszernej szafy. Wieszaki zewnętrzne także przydają się dla gości, ponieważ osoby nas odwiedzające nie będą chować rzeczy do dużej szafy tylko powieszą na haczykach. Wykorzystując wolną przestrzeń, należy umieścić wieszaki na ścianie. Dobrze jest pomalować ścianę farbą odporną na szorowanie, w ten sposób w przypadku zabrudzeń będzie można łatwo je zmyć, nie uszkadzając przy tym powierzchni.

Innym rozwiązaniem jest nałożenie paneli ściennych PCV w miejscach narażonych na zabrudzenia. Jeśli jesteśmy posiadaczami dużej wolnej przestrzeni to zamiast wieszaków ściennych można wykorzystać ozdobny wieszak stojący. Szeroki wybór modeli wieszaków powoduje, że każdy dobierze taki z najciekawszym wzorem dla siebie. Poza wyborem odpowiednich pojemnych mebli trzeba koniecznie pomyśleć jeszcze o lustrze. Jest to dodatek, dzięki któremu każdy członek rodziny będzie mógł czuć się komfortowo. Stylowe, eleganckie lustro sprawi, że przygotowywanie się do wyjścia stanie się przyjemniejsze.

facet w domu

W domu